100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II     i święty kościoła katolickiego.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II jest doskonałą okazją do zaprezentowania medalu okolicznościowego, który znajduje się w zbiorach Złotopotockiego Muzeum. Medal został przekazany do naszych zbiorów przez Pana Krzysztofa Witkowskiego Dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Okazją do przekazu był Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny – Człowiek dobry jak chleb organizowany w latach (2017-2018 r.). Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II było jednym ze współorganizatorów konkursu.

Medal okolicznościowy św. Brat Albert - Być dobrym jak chleb ze zbiorów Muzeum Złoty Potok